☀️ Hidasta muotia suoraan suunnittelijoilta – ilmainen toimitus yli 250€ tilauksille ☀️

Ale!

HETKI pellavamekko, smaragdi, sovitusvaate

Alkuperäinen hinta oli: 289,00 €.Nykyinen hinta on: 144,50 €.

Tuote poistuu valikoimastamme, joten myymme nyt pois loput sovituskoot -50% alennuksella!

  • Simppeli kietaisumalli kauniilla perhoshihoilla.
  • Helma on midimittainen.
  • Helppo kietaista kesällä päälle vaikka uinnin päätteeksi.
  • Luottomekko myös kesän juhliin.

Valitsethan pellavatuotteessa aina tarpeeksi väljän koon, jotta vaate kestäisi mahdollisimman pitkään käytössä.

Mittataulukko – vartalon mitat

Tuotteen mitat ja materiaalitiedot sekä pesuohjeet alempana.

Tuotekuvien/videon malli on 171cm pitkä ja hänellä on mekosta koko XS. Mallin mitat: ry 83cm, vy 63cm, ly 105cm. (Tämän tuotteen koon valinnassa kannattaa painottaa rinnanympäryyttä, sillä mekon vyötäröä voi hieman säätää ja lantiolla puolestaan on väljyyttä ja kietaisumekanismi antaa lantiolle vielä lisää tilaa.)

Tuote on suunniteltu Tampereella ja se leikataan ja ommellaan tilauksesta Tampereella. Toimitusaika 2-4 viikkoa. Tuotteelle on myönnetty Avainlippu-merkki.

Materiaali smaragdi/lila/minttu: 100% pellava, kudottu Liettuassa ja on esikutistettu.

Pesu ja silitys smaragdi/minttu/lila: konepesu max 60°C, silitys kosteana 200°C. Vältä rumpukuivausta ja pitkää linkousta.

Vinkki: Älä pese liian täysiä koneellisia. Näin vältät pesuryppyjen syntymisen. Pesun jälkeen tuote kannattaa ripustaa välittömästi henkariin kuivumaan ja suoristella käänteet käsin, mikäli haluaa välttyä silittämiseltä.